II Międzyuczelniana Konferencja Zaawansowane Materiały i Nanotechnologia

Data: 21.03.2017

W dniach 11-12 marca b.r. studenci naszego wydziału należący do Koła Naukowego Nanoinżynierii NANOIN uczestniczyli w II Międzyuczelnianej Konferencji – Zaawansowane Materiały i Nanotechnologia, która odbyła się w Krakowie, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja została zorganizowana poprzez kooperację dwóch kół: NANOINu (PWr) oraz Koła Naukowego Nanotechnologów (UJ). Uczestniczyli w niej studenci z całej Polski – z uczelni Krakowskich, Wrocławia oraz Warszawy. Prezentacje ustne oraz postery przedstawiane w czasie sesji plakatowej oceniała kadra naukowa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja odbyła się pod patronatem dziekana Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, kierownika katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej, oraz dziekanów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej i Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy z Laboratorium Optycznej Spektroskopii Nanostruktur OSN oraz firmami związanymi z nanotechnologią - Airoptic i Vigo System S.A.

Mamy nadzieję, że konferencja będzie podstawą do dalszej owocnej współpracy studentów naszej uczelni z Uniwersytetem Jagiellońskim, jak i z kołami naukowymi z całej Polski.