44 Zjazd Fizyków Polskich

Data: 10.09.2017

We Wrocławiu Zjazd gościł uprzednio w 1995 r. Dużo się tu przez te 22 lata zmieniło. Miasto rozkwitło i wypiękniało, a razem z nim także nasza Uczelnia, ponownie pełniąca honory gospodarza Zjazdu. Przybyło wspaniałych atrakcji, niektóre z nich pojawią się w programie Zjazdu. Miejscem obrad będzie nowoczesne Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, raut powitalny będzie przy odrestaurowanym Rynku, koncert – w nowym Narodowym Forum Muzyki powstałym w związku z programem Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, a bankiet konferencyjny – w kompleksie wyremontowanej niedawno sławnej wrocławskiej Hali Stulecia. Inne nowe miejskie symbole, np. Afrykarium czy Hydropolis, są uwzględnione w ofercie wycieczek.

Jako organizatorzy dokładamy starań, aby Zjazd 2017 miał rozmach i skalę godne areny dla świętowania sukcesów polskiej fizyki, a także dyskusji o nowych kierunkach czy wyzwaniach stojących przed tą dziedziną nauki we współczesnym świecie.

Więcej informacji na stronei zjazdu : http://44zfp.pwr.edu.pl/