Granty NCN Opus i Sonata: WPPT rozbija bank

Data: 24.05.2021

opus-2.jpg

Ponad 8 mln zł na swoje projekty otrzymało pięcioro naukowców z naszego Wydziału w konkursach OPUS i Sonata organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.
Spośród 13 projektów uzyskanych przez PWr aż 6 zostało przyznanych pracownikom WPPT. Łączna kwota finansowania uzyskanego przez naszych znakomitych Kolegów to 8 mln zł, co stanowi ponad 2/3 łącznej kwoty projektów przyznanych Politechnice w tym konkursie!

Granty w tym rozdaniu otrzymali:

• Prof. Robert Kudrawiec (Katedra Inżynierii Materiałów Półprzewodnikowych)
  • Dr Bartosz Krajnik (Katedra Fizyki Doświadczalnej)
  • Dr inż. Paweł Mrowiński (Katedra Fizyki Doświadczalnej)
  • Dr inż. Maciej Pieczarka (Katedra Fizyki Doświadczalnej)
  • Dr Alessandro Surrente (Katedra Fizyki Doświadczalnej)

Dodatkowo w ramach Konsorcjum: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, realizowany będzie projekt: „Dostarczanie immuno-aktywatorów do komórek fagocytujących w celu uzyskania odpowiedzi przeciwnowotworowej”. Kierownikiem projektu będzie dr hab. Magdalena Przybyło.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy satysfakcji z realizacji grantów!