Stypendium SPIE Optics and Photonics Education Scholarships

Data: 31.05.2021

Miło nam poinformować, że Karolina Stefańska - doktorantka Szkoły Doktorskiej - otrzymała prestiżowe stypendium SPIE Optics and Photonics Education Scholarships.
SPIE (spie.org) jest międzynarodowym stowarzyszeniem, które działa w obszarach optyki i fotoniki. Początki SPIE sięgają 1955 roku, i od tego czasu organizacja wspiera rozwój technologii wykorzystujących światło. Jednym ze sposobów wsparcia jest program stypendialny SPIE Optics and Photonics Education Scholarships, skierowany do studentów (https://spie.org/membership/student-services/scholarships?SSO=1). Nagradzane i wspierane są osoby, które - choć są na początku kariery - swoimi dotychczasowymi osiągnięciami pokazały duże możliwości rozwoju i w ocenie jury mają szansę wywrzeć długofalowy wpływ na optykę i fotonikę.

W tym roku nagrodzono 78 osób z całego świata, w tym 3 z Polski.
Lista nagrodzonych na stronie:
stefanska.jpgKarolina Stefańska jest absolwentką Inżynierii Optycznej i Fotonicznej na kierunku Optyka na WPPT, a obecnie kontynuuje naukę w Szkole Doktorskiej PWr. Tematyka badawcza laureatki obejmuje nieliniową propagację impulsów w światłowodach wielomodowych. Od przyszłego roku pracę będzie realizować w ramach podwójnego doktoratu Cotutelle, który umożliwi pobyt w zagranicznym ośrodku Laboratoire Interdisciplinaire Carnot de Bourgogne na Université Bourgogne Franche-Comté w Dijon (Francja). Ponadto, jako przewodnicząca KN SPIE na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, angażuje się w popularyzację optyki i fotoniki poprzez prowadzenie warsztatów, a w najbliższym czasie – organizację międzynarodowej studenckiej konferencji OPTO 2021.