ABi jeszcze bardziej wychodzi na PWr

Data: 20.12.2023

akademia-biznesu.jpg

Jesteś studentką/studentem PWr i masz pomysł na biznes? Świetnie – ABi – Akademia Biznesu jest właśnie dla Ciebie.

ABi to konkurs na najlepszy studencki pomysł biznesowy organizowany przez Wydział Zarządzania. Do niedawna odbywał się wyłącznie na W8, ale w zeszłym roku postanowiliśmy wyjść z nim dalej – na całą PWr. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę – otrzymaliśmy ponad 20 zgłoszeń zespołów z różnych wydziałów PWr! Finał konkursu był niezwykle emocjonujący, a zwycięski zespół w składzie: Zofia Plucińska i Natalia Bagińska z Wydziału Elektrycznego (projekt: Vision Pup – Sensor zwiększający komfort życia niewidomych zwierząt) w nagrodę mógł pojechać do Lizbony na Festiwal Studencki organizowany w ramach sieci UNITE!

Dlatego w tym roku jeszcze bardziej chcemy poznać wszystkie Wasze pomysły – obiecujemy, że zadbamy o prawdziwe wsparcie biznesowe i możliwość realizacji dla tych najlepszych.

Jak zgłosić się do konkursu ABi? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej lub na stronie www: Konkurs ABi - Akademia Biznesu / Wydział Zarządzania (pwr.edu.pl)  i wysłać go na podany adres mailowy. Trzeba również zapoznać się z regulaminem i terminarzem konkursu – tam znajdują się wszystkie niezbędne szczegóły.

Jak wygląda ABi na żywo? Kilkuosobowe grupy studentów, pod czujnym okiem prowadzących, doskonalą swój pomysł na start biznesu, by zaprezentować go Jury podczas Gali finałowej. W Jury ABi zasiadają przedstawiciele wydziałowej Rady Społecznej czyli praktycy biznesu z takich firm jak Capgemini, Credit Suisse, Volvo, Santander, EY, QAD, Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz władz Wydziału. Prezentacje konkursowe trwają tylko 10 minut, potem każdy zespół wpada w krzyżowy ogień pytań przedsiębiorców, którzy próbują oszacować powodzenie projektu studenckiego na rynku. Liczą się stalowe nerwy i świetna znajomość produktu. Wygrywa pomysł najwyżej oceniony przez Jury – cenne nagrody materialne idą w parze z pomocą merytoryczną we wdrożeniu projektu w życie.

A może to właśnie Ty w tym roku wygrasz ABi? Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Masz pytanie? Napisz: magdalena.weglarz@pwr.edu.pl, dorota.matloch@pwr.edu.pl

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: Konkurs ABi - Akademia Biznesu / Wydział Zarządzania (pwr.edu.pl)