Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Koła naukowe

www bean.pwr.edu.pl
email knbean.pwr@gmail.com
siedziba bud. D-1 pok. 117a
Opiekun naukowy dr hab.inż. Mirosław Łątka
Zajmujemy się zastosowaniem informatyki i elektroniki w medycynie, a członkami koła są głównie studenci inżynierii biomedycznej. Chętnie podejmujemy współpracę ze studentami innych kierunków. W ramach działania naszego koła poszerzamy swoją wiedzę o nowych technologiach w medycynie, a także tworzymy własne projekty, które są atrakcyjne i interaktywne, łącząc w ten sposób oba kręgi naszych naukowych zainteresowań.

Prezentacje sprawozdawcze:

www www.biomodel.pwr.wroc.pl
facebook https://pl-pl.facebook.com/Ko%C5%82o-Naukowe-Biomodel-1428903683987795/
email
siedziba
Opiekun naukowy dr Tomasz Walski
Przewodnicząca Koła
Celem naszego koła jest analiza różnych zjawisk biologicznych, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Zajmujemy się modelowaniem takich procesów jak przebudowa tkanki kostnej gąbczastej, przepływ krwi w naczyniach krwionośnych czy termoregulacja. Ostatnio realizujemy również projekty pompy perystaltycznej oraz nowoczesnego puls oksymetru. W swoich pracach szczególny nacisk kładziemy na modelowanie procesów patologicznych lub możliwość oceny i obserwacji tych procesów.

Prezentacje sprawozdawcze:

www

http://www.ibp.pwr.wroc.pl/KotulskaLab/bionanopor.php
http://www.facebook.com/AknBionanopor

email aknbionanopor@gmail.com
siedziba
Opiekun naukowy dr inż. Marlena Gąsior-Głogowska
Koło prowadzi badania nad strukturą i funkcjonowaniem nano-dziur występujących w błonach komórkowych. Zaliczają się do nich m.in. naturalnie występujące białkowe kanały jonowe oraz generowane polem elektrycznym elektropory. Badania są prowadzone w oparciu o metody bioinformatyczne (kanały białkowe) oraz metody doświadczalne oraz biofizyczne (elektropory)

Prezentacje sprawozdawcze:

www http://www.foton.pwr.wroc.pl
email
siedziba
Opiekun naukowy dr hab. inż. Sławomir Drobczyński

Koło to powstało na skutek chęci zdobywania coraz większej ilości wiedzy poprzez realizację projektów wymyślonych przez nas, a nie przez profesorów, doktorów czy innych pracowników Politechniki Wrocławskiej. Współpracujemy z podobnymi organizacjami, czynnie uczestniczymy w ważnych konferencjach, rozwijamy własne projekty tj. Kryptografię kwantową, czy Modulator SLM. Jesteśmy głównie grupą studentów z wydziału Podstawowych Problemów Techniki, ale nie tylko. Są wśród nas zapaleni numerycy, teoretycy, laboranci. Pragniemy współpracować z każdym, kto pragnie wiedzy i kto znajduje w sobie nieodpartą potrzebę realizacji różnych projektów.

Prezentacje sprawozdawcze:

www http://lbam.pwr.edu.pl/?page_id=778
email
­siedziba p. 014 bud. D-1
Opiekun naukowy prof. Marek Langner
dr inż. Magdalena Przybyło
Biofizyczne Koło Naukowe Micela jest prężnie działającym międzywydziałowym kołem naukowym, którego członkowie rozwijają swoje zainteresowania wykonując projekty badawcze w zakresie biofizyki błon lipidowych, detekcji jonów metali w materiałach biologicznych, oraz procesów technologicznych dotyczących kierowanych nośników leków. Działalność w Kole Naukowym Micela pozwala wykorzystać i poszerzyć umiejętności nabyte podczas studiów, a otrzymane wyniki projektów badawczych prezentowane są na konferencjach naukowych. Studenci w oparciu o czytaną literaturę naukową mogę również proponować i rozwijają swoje własne tematy badawcze.

Prezentacje sprawozdawcze:

www http://nabla.pwr.edu.pl
media
email nabla@pwr.edu.pl
siedziba
zarząd Prezes: Maria Hadam
Wiceprezes: Jagoda Maląg
Członek ds. Finansowych: Jan Mierzejewski
Członek ds. Wydarzeń i Współpracy: Bartosz Liss
Opiekunowie dr Adam Sajna
PSS Nabla zajmuje się popularyzowaniem pośród studentów fizyki teoretycznej i doświadczalnej. Studenci mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań w dziedzinach między innymi informatyki kwantowej, nanotechnologii, czy modelowania stochastycznego, poprzez pracę nad projektami oraz udziałach w warsztatach i seminariach, niezależnie od poziomu i kierunku studiów. Nabla jest komitetem lokalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Fizyki IAPS.   

Prezentacje sprawozdawcze:

www http://www.nanoin.pwr.wroc.pl
facebook https://www.facebook.com/nanoin.pwr/
email nanoin@pwr.edu.pl
siedziba
Opiekun naukowy dr inż. Wojciech Rudno-Rudziński
Koło zrzesza studentów PWr pasjonujących się nanoiżynierią i nanotechnologiami oraz zainteresowanych pogłębianiem wiedzy nt. wytwarzania nanomateriałów i nanostruktur oraz badania zjawisk zachodzących w nanoskali. Jest to jedno z pierwszych w Polsce studenckich kół naukowych poświęconych tej tematyce - założone zostało w 2009 roku przy Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Politechniki Wrocławskiej, i powstało z inicjatywy studentów kierunku Fizyka Techniczna. Organizujemy seminaria oraz cykliczne konferencje studenckie, wyjazdy do laboratoriów w kraju i zagranicą, konkursy wiedzy dla młodzieży, współpracujemy z innymi kołami na PWr, ale także w Warszawie i Krakowie.

Prezentacje sprawozdawcze:

www
email
facebook [link]
siedziba
Opiekun naukowy dr inż. Mateusz Szatkowski
Koło Naukowe OSA Student Chapter Wrocław University of Technology zrzesza studentów i doktorantów różnych wydziałów zajmujących się optyką oraz pokrewnymi dziedzinami nauki. Koło rozpoczęło swoją działalność na Politechnice Wrocławskiej w 2007 roku i wywodzi się z międzynarodowej organizacji Optical Society (OSA). Celem Koła Naukowego OSA Student Chapter jest popularyzacja i propagowanie wśród dzieci, młodzieży oraz studentów wiedzy z zakresu optyki i fotoniki, a także współpraca i wymiana doświadczeń ze specjalistami z różnych ośrodków badawczych. Cele te są osiągane między innymi poprzez organizowanie pokazów i warsztatów w szkołach, organizację konferencji oraz wykładów zaproszonych gości, bądź też udział w różnego rodzaju badaniach (np. badania przesiewowe wzroku dzieci). Koło OSA ściśle współpracuje ze SPIE Student Chapter, a przejawem tej współpracy jest między innymi Wielki Konkurs Laser Khet 2.0.

Prezentacje sprawozdawcze:

www knsignum.pwr.edu.pl
email knsignum@gmail.com
siedziba
Opiekun naukowy dr hab. inż. Sebastian Kraszewski, prof. uczelni
Celem KN Signum jest rozwój naukowy studentów oraz propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii biomedycznych oraz informatycznych, głównie z dziedziny sztucznej inteligencji. Wraz z pozyskiwaniem wiedzy, celem jest również nawiązywanie współpracy ze środowiskami pozauczelnianymi.

www http://osa-spie.pwr.wroc.pl
email spie@pwr.edu.pl
facebook [link]
siedziba
Opiekun naukowy prof. Wacław Urbańczyk
Koło rozpoczęło swoją działalność na Politechnice Wrocławskiej w 2004 roku. SPIE Student Chapter Wrocław University of Technology stanowi część międzynarodowej organizacji International Society for Optics and Photonics (SPIE). Członkami Koła są zarówno studenci, jak i doktoranci studiujący na różnych Wydziałach PWr. Ideą Koła jest zrzeszanie osób interesujących i zajmujących się optyką i fotoniką. Działalność Koła obejmuje organizację różnego rodzaju pokazów, konkursów, konferencji naukowych, wykładów i warsztatów. Członkowie Koła zaangażowani są również w prace naukowo-badawcze oraz technologiczno-badawcze, a wyniki swoich badań prezentują na licznych konferencjach oraz publikują w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Koło SPIE ściśle współpracuje z OSA Student Chapter, a przejawem tej współpracy jest między innymi Wielki Konkurs Laser Khet 2.0.

Prezentacje sprawozdawcze:

www http://www.visus.pwr.wroc.pl
email kontakt.visus@gmail.com
siedziba Pracownia Optyki Widzenia, p.18/6-7 bud. A1
Opiekun naukowy dr inż. Monika Borwińska

Prezentacje sprawozdawcze:

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję