Chcesz zatroszczyć się o Wspólnotę PWr? Głosuj na TASK!

Data: 02.02.2024

task.jpg

Trwa druga edycja program Politechnica Nova. Do finału konkursu przeszedł projekt TASK – TArgeted SKills, który współtworzą reprezentacji naszego Wydziału: – dr inż. Katarzyna Gwóźdź oraz mgr inż. Radosław Szymon. – doktorant szkoły doktorskiej. Celem projektu jest stworzenie funduszu na mikrogranty celowane w zakresie doskonalenia umiejętności komunikacyjnych i zarządczych dla wszystkich członków wspólnoty PWr.

task-sr.jpg“Wiem, że w karierze naukowej, ważne jest nie tylko rozwijanie własnych kompetencji, ale też dbanie o zdrowie psychiczne, zgrany zespół i dobrą atmosferę w grupie. Z tego powodu chcemy wspierać osoby i zespoły, które stawiają na rozwój, chcąc się zatroszczyć o swoje środowisko pracy; usprawnić komunikację, a także ustrzec się przed wypaleniem zawodowym. Proponujemy rozwiązanie wzorowane na terapii celowanej (targeted therapy), w ramach którego to wnioskodawcy sami wybiorą tematykę szkolenia, jego formę, czas i miejsce. Uważamy, że często sami najlepiej wiemy, co sprawia nam trudność, a dzięki temu dobierzemy najbardziej dopasowane szkolenia, które wyjdą naprzeciw stojącym przed nami wyzwaniom.”

task-kg.jpg

“Chcemy wesprzeć całą społeczność od studentów zaangażowanych w działalność PWr, poprzez doktorantów, pracowników naukowych, dydaktycznych, administracji, po kadry zarządcze. Dzięki polepszeniu atmosfery i zarządzania na naszej Uczelni, dążymy do większej wydajności, a co za tym idzie doskonałości naukowej i dydaktycznej. Projekt TASK posłuży również diagnozie problemów, które najczęściej dotykają naszą Wspólnotę, a to pozwoli na lepszy dobór szkoleń w przyszłości oraz kształtowanie sprawnie funkcjonujących jednostek.”

O finansowanie będzie można aplikować w dwóch kategoriach: indywidualnej (kat. A) oraz zespołowej (kat. B). Pojedyncza osoba będzie mogła otrzymać finansowanie do 5 000 zł, a zespół do 25 000 zł. Wnioski będą przyjmowane w dwóch edycjach: październik 2024 i marzec 2025. Dokładny regulamin i harmonogram można znaleźć na stronie projektu: www.task.pwr.edu.pl.

Głos na TASK, to głos na wyższą jakość pracy - https://polytechnicanova.pwr.edu.pl/home#/

task-sm.jpg

i zagłosuj