Dr Jacek Herbrych został laureatem programu NAWA

Data: 04.11.2018

Dr Jacek Herbrych został laureatem edycji 5/2018 programu NAWA "Polskie Powroty" i przyjedzie na WPPT realizować projekt "Dynamics of strongly correlated systems with different degree of electron correlations". Laureat studiował na Uniwersytecie Łódzkim, doktoryzował się na University of Ljubljana (2013; prof. Peter Prelovsek), po czym odbył staże podoktorskie na University of Crete (prof. Xenophon Zotos) oraz na University of Tennessee (prof. Elbio Dagotto).

Współpracuje m.in. z prof. Marcinem Mierzejewskim. Jego aktualne zainteresowania naukowe leżą w obszarze teorii materii skondensowanej: (i) dynamika i magnetyzm w wieloorbitalnym modelu Hubbarda; (ii) nierównowagowe własności modelu Hubbarda; (iii) fazy topologiczne na sieciach z syntetycznymi polami cechowania. Gratulujemy Laureatowi i witamy na WPPT!