Druga edycja Dnia Wrocławskiej Fizyki (DWF)

Data: 22.04.2024

Polskie Towarzystwo Fizyczne zaprasza na drugą edycję Dnia Wrocławskiej Fizyki (DWF). Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie fizyki, przede wszystkim badań prowadzonych we Wrocławiu, oraz integracja środowiska.

Drugi DWF zorganizowany jest w formie krótkiego sympozjum. W sposób popularny zaprezentowane zostaną osiągnięcia i kierunki badań prowadzonych we wrocławskich instytucjach naukowych, wręczona również zostanie Nagroda dla młodych badaczy za najlepszą opublikowaną pracę. Przerwa kawowa oraz lunch będą okazją do nawiązania nowych kontaktów lub odświeżenia starych.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski.

W tym roku DWF odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r., w godzinach 10.30-15.00, w budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże St. Wyspiańskiego 40).

Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, bardzo prosimy o rozpowszechnianie informacji. Szczegółowy program znaleźć można na załączonym plakacie. Z przyczyn organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrację poprzez wysłanie maila na adres ptf@pwr.edu.pl.

Zarząd OWr PTF

dzien_wroclawskiej_fizyki_2024.pdf [ .pdf 212.25 KB ]