Fundusz Zalążkowy od Unite!

Data: 18.04.2023

unite_seed_fund.jpg

Nasi naukowcy oraz studenci mogą skorzystać z kolejnego projektu Unite! - Fundusz Zalążkowy (Seed Fund Initiative) to projekt zorientowany na wspieranie badań i prac nad atrakcyjnymi i różnorodnymi działaniami. Ma na celu pomóc w zabezpieczeniu dodatkowych środków finansowych na realizację wspólnych, ambitnych i innowacyjnych pomysłów i koncepcji.

Sieć Unite! zaprasza całą społeczność sojuszu (pracowników dydaktycznych, jednostki dydaktyczne, naukowców i jednostki badawcze, a także studentów i organizacje studenckie) do nadsyłania propozycji wspólnych projektów w ramach Funduszu Zalążkowego. Możliwości finansowania są dostępne dla wszystkich tematów i pomysłów realizowanych w rozmaitych formach (osobiście, hybrydowo, jak i wyłącznie online).

– To zupełnie nowy projekt sieci Unite!, stymulujący i wspierający oddolne inicjatywy nauczycieli akademickich, badaczy i studentów związane ze wspólnymi działaniami. Działanie to może pomóc w tworzeniu trwałych społeczności akademickich i studenckich w całym sojuszu. – mówi Andreas Winkler, sekretarz generalny Unite!

Co roku organizowany będzie jeden nabór w zakresie obszaru dydaktyki i uczenia się (Teaching&Learning) oraz badań naukowych i studiów doktoranckich (Research & PhD). Natomiast co dwa lata prowadzona będzie rekrutacja o środki finansowe na działania studenckie (Student Activities).

– Zalążkowy charakter tego finansowania stwarza możliwości aktywacji i stymulowania współtwórczych działań, takich jak wspólne projekty badawcze, oferty studiów, intensywne kursy w formacie blended learning, aktywności pozaprogramowe lub międzykulturowe organizowane przez studentów, projekty długoterminowej współpracy w jednostkach dydaktycznych i/lub badawczych, takie jak warsztaty lub sympozja – dodaje dr Anshika Suri, dyrektorka Seed Fund Initiative.

Ważne terminy:

Wnioski o finansowanie można przesyłać za pośrednictwem serwisu Metacampus (https://metacampus.unite-university.eu/course/info.php?id=83) w następujących terminach:

Student Activities - termin zgłoszeń: 15 maja, - aplikować mogą zarówno studenci I i II stopnia, jak i doktoranci, a także koła naukowe, organizacje studenckie, sekcje sportowe czy Studium Języków Obcych, - w zespole muszą znajdować się reprezentanci co najmniej dwóch uczelni sieci Unite! Teaching and Learning oraz Research & PhD - termin zgłoszeń: 31 maja, - w zespole muszą znajdować się reprezentanci co najmniej trzech uczelni sieci Unite!

Decyzje o dofinansowaniu powinny zostać podjęte do 30 czerwca 2023 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury wnioskowania znajdują się na stronie Sekcji Funduszu: www.metacampus.unite-university.eu/course

Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z dr Anshiką Suri (e-mail: seedfund@unite-university.eu) lub skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie integracją w ramach sojuszu na PWr:

Student Activities - Katarzyna Szybalska (e-mail: katarzyna.szybalska@pwr.edu.pl), Teaching and Learning oraz Research & PhD - dr hab. inż. Piotr Rutkowski, prof. uczelni (e-mail: piotr.rutkowski@pwr.edu.pl).

Unite! (University Network for Innovation, Technology and Engineering) to sieć dziewięciu wiodących europejskich uniwersytetów technicznych reprezentujących różne obszary naszego kontynentu. Jej celem jest wypracowanie nowego modelu europejskiego kształcenia uniwersyteckiego, m.in. poprzez wspólne programy nauczania i elastyczną ścieżkę studiów.