Granty i wyróżnienia dla WPPT!

Data: 19.11.2019

Z radością informujemy o sześciu projektach badawczych rekomendowanych w ostatnim czasie do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki, które będą realizowane na naszym Wydziale.

Projekty OPUS:

• Właściwości optyczne, strukturalne i elektroniczne kropek kwantowych III-V na krzemie
    Kierownik: prof. Grzegorz Sęk (projekt realizowany w ramach konsorcjum).
  • Efektywne algorytmy rozproszone z ograniczoną pamięcią, energią dla modeli dynamicznych.
    Kierownik: dr Dominik Pająk
  • Podfalowe siatki MHCG jako aktywne zwierciadła dla nowej klasy kwantowych laserów kaskadowych z pionową wnęką rezonansową
    Kierownik: dr hab. Marcin Motyka, prof ucz.
  • Ekscytony, fonony i polarony w półprzewodnikowych perowskitach i ich pochodnych
    Kierownik: dr hab. Paulina Płochocka-Maude
  • Amfoteryczna natura defektów w perowskitach
    Kierownik: prof. Władysław Walukiewicz z Berkeley Lab (projekt realizowany w ramach konsorcjum z WPPT)

Projekt MINIATURA:

• Algorytmy stopingowe - nowe ujęcie
    Kierownik: dr Małgorzata Sulkowska

Suma środków przeznaczonych na ww. projekty przekracza 7 mln. złotych.