II Turniej Tenisowy WPPT

Data: 29.05.2017

turnij_tenisa-2-mini.jpg

W ubiegłą sobotę (27 maja) odbył się II Turniej Tenisowy WPPT, zorganizowany i kierowany przede wszystkim przez panie prof. Halinę Podbielską i Patrycję Śliwińską z Samorządu Studenckiego. Podobnie jak rok temu, uczestniczyło w nim 24 zawodniczek i zawodników– głównie studentów, doktorantów i pracowników naszego Wydziału. Pogoda dopisała, atmosfera była znakomita, a poziom gry tak wysoki, jak przystało na WPPT :)

Po rundzie grupowej na czele klasyfikacji znaleźli się ex aequo Maciej Duda (doktorant w Katedrze Inżynierii Biomedycznej) i dr Wojciech Macyna (Katedra Informatyki) – po 39 pkt; na dalszych miejscach byli kolejno prof. Piotr Dobryszycki (Wydział Chemiczny) – 34 pkt, oraz ex aequo Łukasz Miaśkiewicz i Adam Białek (studenci) oraz Adam Mielnik-Pyszczorski (doktorant w Katedrze Fizyki Teoretycznej) – po 30 pkt.

W finałowym meczu deblowym dr Wojciech Macyna i prof. Piotr Dobryszycki (pracownicy) pokonali po świetnej grze Macieja Dudę i Łukasza Miaśkiewicza w dwóch zaciętych setach 6:4, 7:6.

Mecz deblowy posłużył też do uszeregowania pary liderów klasyfikacji punktowej. I tak, zwycięzcą Turnieju (ponownie) został dr Wojciech Macyna, drugie miejsce zajął Maciej Duda, a trzecie prof. Piotr Dobryszycki.

Najwyższe miejsca wśród pań zajęły Patrycja Gruszczyńska (Zespół Finansowy) i Anna Pozlewicz (studentka).

Specjalne nagrody dla najbardziej medialnych zawodników ufundowała TV STYK. Laureatami zostali: Anna Pozlewicz i prof. Piotr Dobryszycki.

turnij_tenisa-2-zwyciezcy-mini.jpg
Fot. Zwycięzcy II Turnieju Tenisowego WPPT 27 maja 2017. Od lewej: Łukasz Miaśkiewicz, Wojciech Macyna, Maciej Duda, Piotr Dobryszycki

Wyniki wszystkich uczestników wyglądają tak:
1. Wojciech Macyna (K2) / Maciej Duda (doktorant, K7) – 39 pkt (ex aequo)
3. Piotr Dobryszycki (W3) – 34 pkt
4. Adam Mielnik-Pyszczorski (doktorant, K4) / Adam Białek (student, TV STYK) / Łukasz Miaśkiewicz (student, IB) – 30 pkt (ex aequo)
7. Leszek Bryja (K3) – 28 pkt
8. Jędrzej Ginter (student, INF) – 26 pkt
9. Antoni Mituś (K4) / Patrycja Gruszczyńska (ZFin) – 25 pkt (ex aequo)
11. Mateusz Sopiński (student, INF) / Anna Pozlewicz (studentka, IB) / Karol Orzechowski (student, IB) – 24 pkt (ex aequo)
14. Magda Przybyło (K7) – 23 pkt
15. Błażej Jakubczyk (student, OPA) / Konrad Świerczyński (student, INF) / Bartek Łęcki (student, IB) – 21 pkt (ex aequo)
18. Marcel Antoniak (student) – 20 pkt
19. Arkadiusz Wójs (K4) – 19 pkt
20. Jerzy Kolanko (K7) – 16 pkt
21. Daria Szewczyk (doktorantka, INTiBS PAN) – 13 pkt
22. Rafał Muszyński (student, INF) – 12 pkt
23. Halina Podbielska (K7) – 10 pkt
24. Katarzyna Roszak (K4) – 8 pkt

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Dziękujemy kibicom, sędziemu, TV STYK i organizatorom!

Zapraszamy na kolejny turniej za rok!