Interdyscyplinarne Warsztaty Okulograficzne LET’S GO 2023

Data: 19.07.2023

W terminie 25 września-2 października zaplanowano pierwsze Interdyscyplinarne Warsztaty Okulograficzne LET’S GO 2023. Hasłem wydarzenia dla studentów i doktorantów z Wydziałów Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Zarządzania oraz Podstawowych Problemów Techniki jest „Patrząc na Ostrów Tumski”.

Projekt LET'S GO, polegający na stworzeniu interdyscyplinarnego laboratorium wykorzystującego narzędzia biometryczne – okulografy do doskonalenia procesu dydaktycznego na Politechnice Wrocławskiej, w zeszłym roku zwyciężył w pierwszej edycji programu Polytechnica Nova. Jego liderką jest dr inż. arch. Marta Rusnak z Wydziału Architektury, a planowane warsztaty są częścią realizacji projektu.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli do wykonania dwa badania eye-trackingowe: panoramy Ostrowa Tumskiego z Alumnatem oraz wpływu muralu prezentującego Jana Pawła II i symbole „WKS Śląsk” na percepcję katedry. Pracować będą na sprzęcie zakupionym dzięki środkom otrzymanym z budżetu konkursu Polytechnica Nova. Po wykonaniu zadań studentów i doktorantów czeka przygotowanie wniosków oraz przedstawienie prezentacji podczas zakończenia wydarzenia.

W warsztatach może wziąć udział do 30 osób. Więcej informacji udziela dr inż. arch. Marta Rusnak.

lets_go_pwr.jpg