Kolejny Profesor tytularny na WPPT !

Data: 10.09.2018

rk-small.jpg

Miło nam poinformować, że w dniu 20 czerwca 2018 Prezydent Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora dr. hab. Robertowi Kudrawcowi z Katedry Fizyki Doświadczalnej. Prof. Kudrawiec zajmuje się zastosowaniem zaawansowanych metod optycznych do badania nowych materiałów  oraz struktur półprzewodnikowych przeznaczonych do zastosowań w przyrządach półprzewodnikowych (ogniwach słonecznych, emiterach światła, tranzystorach, czujnikach, itd.). Jest współautorem wielu publikacji z tego zakresu, które cytowane są ponad 2000 razy. Oprócz wykładów z podstaw fizyki prof. Kudrawiec prowadzi wykłady specjalistyczne z zakresu fizyki półprzewodników dla studentów WPPT oraz projekty naukowe dla studentów.

Strona Profesora Roberta Kudrawca http://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/robert-kudrawiec

Przypomnijmy, że w tym samym czasie tytuł naukowy uzyskał też prof. Grzegorz Sęk.