Nagroda Ministra dla doc. dr Anny Hajdusianek

Data: 10.12.2018

Doc. dr Anna Hajdusianek jest fizykiem na WPPT. Najbardziej znaną inicjatywą Laureatki jest Akademia Młodych Odkrywców (AMO), której jest pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem. Przez 10 lat funkcjonowania AMO na Politechnice Wrocławskiej w wykładach, warsztatach i zajęciach laboratoryjnych wzięło kilka tysięcy uczniów szkół średnich i podstawowych.
Zajęcia prowadziły zaś dziesiątki wrocławskich naukowców.

Inne inicjatywy doc. dr Anny Hajdusianek skierowane do najmłodszych naukowców to m.in. ,,Koło Małych Inżynierów", ,,Warsztaty Familijne" oraz „Politechnika dla dzieci - start dla młodego naukowca”.

Doc. dr Hajdusianek pracuje także z młodzieżą poza Wrocławiem. Do wielu miejscowości na Dolnym Śląsku dociera dzięki zaprojektowanemu przez siebie mobilnemu laboratorium fizyki. Swoje zajęcia prowadziła także w innych ośrodkach, także poza Polską. Ostatnio podczas Pekińskiego Festiwalu Nauki.

Stona Akademii Młodych Odkrywców  http://amo.pwr.edu.pl

_pdf-24.png Nagroda