Nagroda na Open Banking Hackaton dla informatyków z WPPT

Data: 28.11.2019

nagrodawppt.jpg

Bardzo miło nam poinformować, że drużyna informatyków z WPPT (Gabriel Tański, Michał Budnik, Piotr Zaraś, Rafał Sawicki i Mateusz Jachniak - studenci I stopnia informatyki algorytmicznej) zdobyli specjalną nagrodę za najlepsze wykorzystanie SDK Enable Banking w Open Banking Hackathon, organizowanym przez Związek Banków Polskich i Polish API 22-24.11.2019 w Warszawie.
Mentorem drużyny był dr inż. Wojciech Wodo - pracownik K2, specjalista od bezpieczeństwa komputerowego i wykładowca na informatyce algorytmicznej.

Hackathon był organizowany w myślą o popularyzacji idei otwartej bankowości oraz potencjalnego wykorzystania nowych usług w bankowości, które dzięki regulacji PSD2 zawitały od 14 września 2019 roku do Unii Europejskiej. Organizatorzy chcieli również zapoznać uczestników z opracowanym i wdrożonym w wiodących polskich bankach standardem Polish API.