Profesor Halina Podbielska - OSA Senior Member

Data: 26.06.2017

senior_member_triangle_cool_gray.jpg

OSA (The Optical Society) jest jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji optycznych na świecie. Towarzystwo powstało w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1916 i skupia naukowców, inżynierów, liderów biznesu zajmujących się optyka, fotoniką, zarówno badaniami podstawowymi, jak i aplikacjami. Członkowie organizacji działają prawie we wszystkich krajach świata, a o prestiżu Towarzystwa świadczy między innymi to, że 34 jego członków otrzymało Nagrodę Nobla.

Zasłużonym dla optyki członkom OSA, Towarzystwo oferuje specjalny typ członkostwa: Senior Member. W 2017 roku Senior Member OSA została Pani Profesor Halina Podbielska z naszego Wydziału, kierownik Katedry Inżynierii Biomedycznej. Pani Profesor jest absolwentką WPPT, a także Akademii Medycznej (obecnie Wrocławski Uniwersytet Medyczny). Prowadzi badania w szeroko rozumianej inżynierii biomedycznej, z szczególnym naciskiem na zagadnienia optyki biomedycznej.