Profesor Małgorzata Kotulska

Data: 26.11.2018

Niezmiernie miło nam poinformować, że dnia  8.11.2018 Prezydent Andrzej Duda podpisał nominację profesorską prof. Małgorzacie Kotulskiej z Katedry Inżynierii Biomedycznej. To już trzeci tytuł profesorski (po profesorach Robercie Kudrawcu i Grzegorzu Sęku) w tym roku na naszym Wydziale.

Profesor Małgorzata Kotulska jest absolwentką kierunku inżyniera biomedyczna na WPPT. Jej badania mają charakter interdyscyplinarny i dotyczą szeroko rozumianej  bioinformatyki i pogranicza medycyny oraz fizyki (modelowanie zachowania białek, zjawisko elektroporacji i jej wykorzystanie w elektrochemioterapii).  Jest autorką kilkudziesięciu prac w wiodących czasopismach z dziedziny bioinformatyki (w tym Bioinformatics, Scientific Reports, Biophysical Journal). W tym roku została redaktorem prestiżowego Scientific Reports wydawanego przez Nature Research.

Na naszym Wydziale prowadzi wiele specjalistycznych kursów (m.in. ,,Bioinformatyka i biologia obliczeniowa"). Była promotorem 4 obronionych prac doktorskich, opiekunką kilkudziesięciu prac magisterskich i inżynierskich, które wielokrotnie były nagradzane w ogólnopolskich konkursach.  Dodajmy, że prof. Małgorzata Kotulska od 2009 opiekuje się kołem naukowym BioNanopor. Od 2016 roku pełni funkcję  Kierownika Studiów Doktoranckich na  WPPT. Serdecznie gratulujemy !

_pdf-32.png Decyzja Prezydenta