Program stażowy dla Inżynierii Biomedycznej z W 11

Data: 08.02.2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji programu stażowego w ramach projektu „ZPR PWr – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej“.

Strona internetowa projektu: www.zpr.pwr.edu.pl.

Do programu stażowego mogą przystąpić wyłącznie:

• studenci stacjonarni/studentki stacjonarne I i II stopnia,
  • semestr IV, VI i VIII w semestrze letnim,
  • kierunek: Inżynieria Biomedyczna.

Czas trwania stażu to 2 miesiące (120h/mc).

Staże możliwe są w dwóch terminach:

01.07.2020-31.08.2020 lub 01.08.2020-30.09.2020.

Staże są płatne – stypendium stażowe wynosi 18,50 zł za godzinę stażu.

Rekrutacja na staże obejmuje 3 etapy:

I etap – Wstępna rekrutacja on-line na staże (w dniach: 20.02.2020 – 06.03.2020)

Baza pracodawców - link.

Pod powyższym linkiem znajduje się baza pracodawców – lista firm do wyboru, w których można odbyć staż (UWAGA!, lista po publikacji będzie jeszcze aktualizowana).

Po zapoznaniu się z bazą i wstępnym wyborze firmy, na stronie www.zpr.pwr.edu.pl należy wypełnić i wysłać prosty formularz rekrutacyjny on-line (będzie uruchomiony 20.02.2020). Po zakończeniu rekrutacji on-line zostanie ogłoszona wstępna lista osób zakwalifikowanych do etapu II.

WAŻNE! Wypełniając formularz rekrutacyjny on-line można zgłosić do odbycia stażu firmę spoza opublikowanej bazy pracodawców, wybraną samodzielnie. Musi być ona jednak związana z kierunkiem studiów na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, musi działać co najmniej 2 lata, nie być w stanie likwidacji ani upadłości, dysponować personelem i wyposażeniem, które umożliwią realizację stażu oraz w trakcie realizacji stażu wypełniać dokumentację projektową (dzienniki stażu, opinia dla stażysty po stażu). Zgłoszenie firmy wybranej samodzielnie, spoza opublikowanej bazy pracodawców na późniejszym etapie rekrutacji daje kandydatowi/kandydatce na staż dodatkowe 10 punktów.

II etap – Rozmowy kwalifikacyjne w firmach (w dniach: 11.03.2020 – 31.03.2020)

Po znalezieniu się na wstępnej liście osób zakwalifikowanych na staż w wyniku wstępnej rekrutacji on-line, należy umówić się na rozmowę kwalifikacyjną do firmy i uzyskać w niej oświadczenie/deklarację o przyjęciu na staż (wypełnianą przez firmę w papierowym formularzu rekrutacyjnym, składanym w kolejnym etapie).

Jeżeli nie udało się uzyskać w firmie oświadczenia/deklaracji o przyjęciu na staż, można umówić się na rozmowę kwalifikacyjną do innej firmy z opublikowanej bazy pracodawców lub do wybranej samodzielnie i z niej uzyskać oświadczenie/deklarację o przyjęciu na staż (wypełnianą przez firmę w papierowym formularzu rekrutacyjnym, składanym na kolejnym etapie).

III etap – Składanie dokumentów w wersji papierowej

(planowane w dniach: 25.03.2020 – 31.03.2020)

Należy złożyć komplet wypełnionej i podpisanej papierowej dokumentacji rekrutacyjnej:

- formularz zgłoszeniowy (składają go tylko osoby, które nie brały udziału w innych modułach projektu „ZPR PWr“), link do formularza zgłoszeniowego

- oświadczenie uczestnika dotyczące ochrony danych osobowych (składają je tylko osoby, które nie brały udziału w innych modułach projektu „ZPR PWr“), link do oświadczenia

- formularz rekrutacyjny (z wypełnionym i podpisanym przez firmę oświadczeniem/deklaracją o przyjęciu na staż, Deklaracją firmy o gotowości przyjęcia na staż i aktualnym CV), link do formularza rekrutacyjnego

- zaświadczenie z dziekanatu o formalnym statusie studenta/studentki wraz z potwierdzoną średnią ocen z ostatniego zaliczonego roku studiów (wystawiane będzie w Dziekanacie).

Miejsce składania papierowej dokumentacji:

Jakub Żuchowski

Dział Zarządzania Projektami

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Wyspiańskiego 27

Budynek A-1, pok. 107

Publikacja ostatecznej listy rankingowej osób przyjętych na staż planowana jest na kwiecień/maj. Popdisywanie trójstronnych umów stażowych na maj/czerwiec.

Wszelka dokumentacja do pobrania związana ze stażami znajduje się na stronie internetowej www.zpr.pwr.edu.pl, w zakładce „Dokumenty“, udostępniana będzie także na stronie Wydziału.

formularz_zgloszeniowy_mon_pl_nowy.pdf [ .pdf 1.00 MB ]

staze_zpr_pwr_ii_edycja_-_baza_pracodawcow_-_w_11.xlsx [ .xlsx 54.65 KB ]