QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM 2022/2023

Data: 14.10.2022

QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM 2022/2023

Quant Scholarship Program to program stypendialny dedykowany studentom o profilach matematyczno-informatycznych, zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w świecie bankowości inwestycyjnej.

Program będący współpracą pomiędzy Politechniką Wrocławską a Credit Suisse ma na celu pokazanie studentom, jak zaawansowana matematyka oraz najnowsze technologie informatyczne kształtują świat finansowy oraz w jaki sposób teoretyczna wiedza zdobywana podczas studiów na Politechnice Wrocławskiej może być aplikowana do rozwiązywania rzeczywistych problemów finansowych.

- - -

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych studentów na wykład inauguracyjny (online) Programu Stypendialnego QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM

JUŻ 26 PAŹDZIERNIKA 2022 r. o godzinie 16:00

Link do spotkania (na platformie ZOOM):

Meeting URL: https://credit-suisse.zoom.us/j/91589399717?pwd=YWpMOE9GQU5lYTFHejFGS0k2Ry9qQT09

Meeting ID: 915 8939 9717

Password: 201071

- - -

Co zyskujesz biorąc udział w Quant Scholarship Program?

• 10 nagród (5000 PLN netto) dla studentów, którzy zakwalifikują się i zrealizują wymagania programu.
  • 9 otwartych wykładów z zakresu programowania funkcyjnego i modelowania produktów pochodnych.
  • Opiekę doświadczonych praktyków (Quantów CS).
  • Nakreślenie potencjalnej ścieżki kariery mogącej prowadzić do zatrudnienia.

Jakie kompetencje powinien posiadać kandydat do programu?

• Preferowane dyscypliny: matematyka, informatyka, fizyka, studia inżynierskie.
  • Kompetencje idealnego kandydata (nie są to sztywne wymagania):
  • Rozumienie bardziej zaawansowanych problemów matematycznych: statystyka, prawdopodobieństwo, równania różniczkowe, stochastyka.
  • Umiejętność programowania (języki funkcyjne są plusem).
  • Preferowane doświadczenie akademickie w kolejności: studenci studiów doktorskich, magisterskich oraz drugiego i trzeciego roku licencjackich.

Etapy rekrutacji do programu:

1. Przesłanie do dnia 03 listopada 2022 r. formularza rekrutacyjnego wraz z CV

Quant Scholarship Program 2022/2023 application form | Biuro Karier (pwr.edu.pl)

Mile widziane pisemne rekomendacje wykładowców.

Prosimy o przygotowanie potwierdzenia średniej ocen z poprzedniego roku akademickiego.

1. Wykonanie testu on-line (platforma e-learningowa) 07-08 listopada 2022 r.

Link do testu pojawi się na stronie: QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM 2022/2023 – Biuro Karier (pwr.edu.pl)

1. Rozmowa wstępna 14-18 listopada 2022 r. (on-line ZOOM)

Po ustaleniu terminów linki zostaną przesłane do studentów.

Warunki w stosunku do zakwalifikowanych studentów do otrzymania nagrody:

Udział w min 80% wykładów Rozwiązywanie i prezentacja zadań domowych/projektów Aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zaznajamianie się z zadaną literaturą na kolejne spotkanie