Studia doktoranckie we Francji

Data: 01.02.2019

Studia doktoranckie we Francji

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu stypendiów rządu francuskiego (BGF) dla polskich doktorantów.Stypendia skierowane są do tych, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na studiach doktoranckich typu "cotutelle" albo "codirection" obejmujących 3 pięciomiesięczne pobyty we Francji w ciągu 3 lat. Stypendysta otrzymuje ok. 1060 euro na każdy miesiąc pobytu we Francji.Termin składania wniosków upływa 7 marca 2019 r.Przypominamy, że istnieje też możliwość podwójnego doktoratu (BGF Doctorat en cotutelle) realizowanego między Francją i Polską.

Nabór na stypendia Funduszu Wyszehradzkiego

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund) wspiera finansowo projekty rozwijające współpracę krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czech, Polski, Słowacji i Węgier) oraz Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego. Obecnie trwa nabór na stypendia dla studentów studiów magisterskich oraz młodych badaczy. Granty w ramach programu oferowane są we wszystkich dyscyplinach naukowych, w każdym możliwym języku i obejmują pobyt od 1 do 4 semestrów. Program nie zakłada także żadnego limitu wiekowego kandydatów.Stypendyści mogą realizować studia lub prowadzić badania na uczelniach oraz w jednostkach naukowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Ułatwieniem dla obu stron w procesie aplikacji kandydata do wybranego ośrodka jest fakt, że grant skierowany jest zarówno do studenta, jak i do instytucji przyjmującej:- 2,300 euro/semestr - stypendysta- 1,500 euro/semestr - host institutionTermin naboru mija 15 marca 2019 r.Więcej informacji oraz dostęp do systemu aplikacji można znaleźć na stronie International Visegrad Fund.