Stypendia ministra 2016

Data: 01.08.2016

Wrocław 29.07.2016

Szanowni Państwo

Zgodnie z ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym najlepsi studenci i doktoranci mają prawo ubiegać się o stypendia ministra:

• za wybitne wyniki w nauce,
  • za wybitne osiągnięcia sportowe,

Studenci naszego wydziału otrzymali w ubiegłym roku 5 stypendiów. Wysokość stypendium, płatnego jednorazowo wynosiła 15 000 zł. Niestety studenci uczelni technicznych uzyskują statystycznie zdecydowanie mniej stypen­diów ministra niż studenci uczelni humanistycznych, ponieważ stosunkowo mała liczba osób zgłasza swoje aplikacje. Mamy przecież wielu bardzo dobrych studentów mających znaczące osiągnięcia w nauce i w sporcie.  Wszelkie informacje prawne, warunki uzyskania stypendiów oraz formularze wniosków zawiera Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyżs­zego z dnia 17 lipca 2015 (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. Zm. z dnia 26 marca 2012). Na oficjalnej stronie ministerialnej http://www.nauka.gov.pl/stypendia-ministra/ od 28 czerwca 2016 znajduje się oficjalna informacja na temat warunków przyznawania stypendiów. Ponieważ dziekanat nie dysponuje szczegółowymi  danymi dotyczącymi między innymi Waszych publikacji, udziałów w konferencjach, sympozjach, kołach naukowych, olimpiadach, zawodach sportowych itp.; tylko z Państwa inicjatywy i z Państwa udziałem mogą być sporządzone stosowne wnioski. Wasi  opiekunowie  naukowi  nie  odmówią  pomocy  w  ich  przygotowaniu.  Z pytaniami i prośbami o wyjaśnienia i pomoc można się zwracać w dziekanacie do Pani mgr Małgorzaty Szandrochy i do mnie. Gotowe wnioski wymagają zatwierdzenia przez Radę Wydziału i powinny trafić do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów bud. C-13, pok. 1.02b/1.03 w terminie do 15 września br. do godz. 14.00.

Dr inż. Stefan Giżewski

Prodziekan WPPT