Uprawnienia Wydziału do nadawania stopni naukowych.

Data: 27.09.2017

Po odejściu we wrześniu 2015 roku z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki dość sporej grupy matematyków Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów zawiesiła z mocy prawa uprawnienia Wydziału do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego nauk matematycznych w zakresie matematyki na okres dwóch lat.

Z dniem 25 września 2017 roku Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przywróciła Wydziałowi uprawnienie do nadawania stopnia doktora nauk matematycznych w zakresie matematyki i jednocześnie cofnęła Wydziałowi uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk matematycznych w zakresie matematyki.

Wydział Podstawowych Problemów Techniki posiada także uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego nauk fizycznych w zakresie fizyki oraz uprawnienie do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w zakresie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej.