Nowy Profesor na WPPT

Data: 20.09.2016

krupski_pawel.jpg

Z początkiem roku akademickiego 2016/2017, do kadry akademickiej WPPT dołącza prof. dr hab. Paweł Krupski, zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Informatyki.

Prof. Krupski jest matematykiem, a jego aktualny zakres badań obejmuje topologię ogólną i geometryczną ze szczególnym uwzględnieniem teorii kontinuów, teorii hiperprzestrzeni i teorii wymiaru.

Na nasz Wydział Profesor przeniósł się z Instytutu Matematycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie kierował Zakładem Topologii. Wcześniej pracował też na University of Miami, Tulane University (USA), w Universidad Nacional Autónoma de México, a także w Nipissing University (Kanada).

Prof. dr hab. Paweł Krupski od lat aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Matematycznym, w którym w latach 2010-2013 pełnił funkcję Prezesa Oddziału Wrocławskiego. W nadchodzącym semestrze, poza prowadzeniem badań naukowych, będzie na naszym Wydziale wykładał między ­innymi analizę matematyczną.