Wręczenie nagrody LEM Prize 2021 prof. Randallowi J. Plattowi

Data: 14.10.2022

Zapraszamy na uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema za rok 2021. Odbierze ją w auli Politechniki Wrocławskiej prof. Randall J. Platt z ETH Zürich, ekspert w dziedzinie inżynierii genetycznej. Początek wydarzenia w piątek, 21 października, o godz. 11.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić do 17 października wysyłając maila na adres lemprize@pwr.edu.pl.

W trakcie uroczystości laureat wygłosi wykład "Reconstructing the biological past with CRISPR".

Dokąd zmierza dzisiejsza nauka, jak zbudować dobry zespół badawczy i jak bardzo inspirujący mogą być polscy naukowcy przeczytaj wywiad z prof. Randallem J. Plattem, pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema.

Europejska Nagroda im. Stanisława Lema (Lem Prize) skierowana jest do młodych naukowców (do 40. roku życia) studiujących lub prowadzących badania w Unii Europejskiej oraz krajach stowarzyszonych, biorących udział w programie Horyzont Europa. Jest przyznawana corocznie za niedawne odkrycie lub znaczące osiągnięcie w szeroko rozumianych dziedzinach nauki i inżynierii, z silnymi elementami technologii, interdyscyplinarności, kreatywności i wizji.

Żródło: https://pwr.edu.pl/uczelnia/przed-nami/wreczenie-nagrody-lem-prize-2021-prof-randallowi-j-plattowi-1516.html