Adam Klimont w czasie studiów na PPT odbył dwa staże w grupie półprzewodników w Laboratorium Cavendisha na Uniwersytecie w Cambridge. Jego prace dyplomowe dotyczyły badań terahercowych laserów kaskadowych. W 2013, po zakończeniu studiów magisterskich na WPPT, uzyskał stypendium na studia doktoranckie w Cambridge. Nadal zajmuje się laserami kaskadowymi, w szczególności światłowodami do nich. Jego projekty dotyczą umieszczenia QCL w krysztale fotonicznym oraz wykorzystania polimeru (BCB) do tworzenia światłowodów terahercowych.
Mariusz Ciorga ukończył studia na WPPT w 1995r., a w 1999r. obronił doktorat w ówczesnym Instytucie Fizyki. Odbył staż w National Research Council w Ottawie (Kanada). Obecnie zajmuje stanowisko profesora w Uniwersytecie w Regensburgu, gdzie uzyskał habilitację i prowadzi grupę naukową zajmującą się badaniami injekcji spinu. Jego zainteresowania dotycza generacji i detekcji prądów spinowych w niskowymiarowych ferromagnetycznych strukturach półprzewodnikowych.
Andrzej Gawlik, absolwent Fizyki Technicznej w specjalności Nanoinżynieria na WPPT, rocznik 2014. W trakcie studiów odbył dwa staże w ośrodku badań nanoelektronicznych IMEC (Leuven, Belgia). Po zakończeniu studiów magisterskich w 2014 roku uzyskał stypendium doktoranckie rządu Flandrii i w ramach łączonego programu studiów doktoranckich kontynuuje badania na Uniwersytecie w Leuven, IMEC i Politechnice Wrocławskiej. Zajmuje się rozwojem optycznej metrologii dla struktur tranzystorowych typu FinFET.
Maciej Pieczarka, absolwent Fizyki Technicznej w specjalności Nanoinżynieria na WPPT, rocznik 2012. Najlepszy absolwent studiów I stopnia Politechniki Wrocławskiej 2012 oraz najlepszy absolwent WPPT 2013. Pracę naukową rozpoczął już podczas studiów, kiedy odbył dwa staże na Uniwersytecie w Wuerzburgu w Niemczech. Laureat drugiej edycji Diamentowego Grantu MNiSW. Obecnie doktorant na WPPT w dyscyplinie Fizyka. Obecnie zajmuje się nowatorskimi badaniami nad kondensacją nowego typu kwazicząstek w ciele stałym. Wyniki badań, opublikowanych w prestiżowym Physical Review Letters, przedstawiał na zaproszonych wykładach w Instytucie Fizyki PAN oraz Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.