Prof. Jacek Cichoń - matematyk i informatyk, kierownik Katedry Informatyki. Autor kilkudziesięciu prac z zakresu teorii mnogości, logiki, topologii i kombinatoryki.
Jest współautorem Twierdzenia Czterech Polaków oraz diagramu nazwanego Diagramem Cichonia. Promotor kilku doktoratów z matematyki i informatyki. Obecnie głównym obszarem zainteresowań Prof. Cichonia jest analiza algorytmów, szczególnie tych mocno związanych z najnowszymi technologiami (sieci ad hoc, systemy RFID). Na WPPT uczy matematyki i zaawansowanej algorytmiki ale także technologii www. Kierownik wielu projektów naukowych. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi - między innymi Purdue University. Więcej »
Prof. Mirosław Kutyłowski - twórca kierunku informatyka na WPPT. Pracował na uczelniach w Polsce, Niemczech, USA i Chinach. Obecnie zajmuje się głównie bezpieczeństwem komputerowym i kryptografią. W obszarze jego zainteresowań są też sieci mobilne i systemy ad hoc. Zajmuje się także prawnymi aspektami nowych technologii - pracował jako ekspert w ministerialnej komisji ds. informatyzacji sądownictwa. Członek komitetów programowych kilkudziesięciu czołowych konferencji z zakresu bezpieczeństwa komputerowego. Prof. Kutyłowski był promotorem dwudziestu doktoratów z zakresu bezpieczeństwa komputerowego i algorytmiki - niektórzy z jego wychowanków mają już stanowiska profesorskie. Laureat licznych nagród, w tym Stypendium Humboldta oraz IBM Faculty Award. Współpracuje z firmami z sektora IT, także zagranicznymi. Więcej »
Prof. Marek Klonowski - uzyskał dwa doktoraty - z informatyki (2006) i matematyki (2009). Zajmuje się badaniami dotyczącymi bezpieczeństwa komputerowego, ukrywania informacji a także analizą systemów rozproszonych (sieci ad hoc, systemy RFID). Wypromował trzech doktorów i jest opiekunem czterech kolejnych młodych naukowców.
Za swoją pracę został nagrodzony kilkoma wyróżnieniami - w tym Nagrodą im. Witolda Lipskiego (2008). Był także opiekunem naukowym kilku osób, które po studiach
na WPPT rozpoczęły pracę naukową poza Polską (m.in. Uniwersytet w Bordeaux, University College London). Kierownik kilku projektów naukowych. Więcej »
Prof. Paweł Zieliński zajmuje się optymalizacją dyskretną, problemami szeregowania zadań przy niepewnych parametrach oraz algorytmami aproksymacyjnymi. Współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi zajmującymi się tą tematyką, między innymi z francuskim CNRS. Autor kilkudziesięciu artykułów, kierownik i wykonawca wielu projektów naukowych. Promotor wielu prac magisterskich, niektóre z nich zostały nagrodzone (między innymi w Konkursie PTM na najlepszą pracę z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki).
Dr. Filip Zagórski ukończył informatykę i matematykę. Głównym obszarem jego zainteresowań są technologie wyborów elektronicznych (e-voting) i kryptografia. Autor licznych publikacji i kierownik projektów naukowych. Odbył staże naukowe w Heinz Nixdorf Institute (Uniwersytet w Paderborn) a także w George Washington University w USA. Więcej »