Na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęły się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Młodych Odkrywców. W programie tegorocznej edycji znalazły się wykłady o domach z papieru, chemii w sporcie, a także mnóstwo eksperymentów i ciekawostek naukowych.
Akademia Młodych Odkrywców działa na naszej uczelni już od ponad 14 lat. To cykl wykładów i warsztatów popularnonaukowych przeznaczonych dla uczniów ze szkół podstawowych i licealnych. Tematyka zajęć dotyczy szeroko rozumianych nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych i inżynierskich. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w różnych grupach wiekowych.
W ubiegłym roku akademickim działalność AMO z powodu pandemii przeniosła się do sieci. Zajęcia przebiegały więc w formie zdalnej.
– To dla nas było wyzwanie, ale też otworzyły się nowe możliwości. Okazało się, że zapisały się do nas dzieci spoza Wrocławia, np. z Łodzi czy Jeleniej Góry, a także z mniejszych miejscowości. Dzięki formule online mogliśmy się przeprowadzić więcej wykładów niż stacjonarnie – mówi dr inż. Anna Hajdusianek, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, która jest inicjatorką i szefową AMO.
– Udało nam się nawet zorganizować warsztaty online „Kącik z eksperymentem”, podczas których uczestnicy wykorzystywał materiały powszechnie dostępne w domu i sami robili doświadczenia pod okiem dorosłych – dodaje prof. Hajdusianek. Zapowiada, że warsztaty przez internet będą kontynuowane także i w tej edycji.
Cały materiał dostępny na: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/akademia-mlodych-odkrywcow-wystartowala-zajecia-na-uczelni-i-w-domu-12188.html