Aż 11 nowych grantów NCN dla WPPT!

Data: 20.05.2020

ncn2.jpg

Miło nam poinformować, że Narodowe Centrum Nauki w ostaniach konkursach zakwalifikowało do finansowania aż 11  projektów zgłoszonych przez pracowników WPPT. Wśród nich jest  8 projektów w ramach programu OPUS. Kierownikami, którzy zgłosili zwycięskie projekty są:

dr Jacek Herbrych (Katedra Fizyki Teoretycznej),
prof. Magdalena Kasprowicz (Katedra Inżynierii Biomedycznej),
prof. Małgorzata Kotulska (Katedra Inżynierii Biomedycznej),
dr Wojciech Linhart (Katedra Inżynierii Materiałów Półprzewodnikowych),
prof. Damian Siedlecki (Katedra Inżynierii Biomedycznej),
prof. Gabriela Statkiewicz-Barabach (Katedra Inżynierii Biomedycznej),
prof. Marcin Syperek (Katedra Fizyki Doświadczalnej),
prof. Katarzyna Weron (Katedra Fizyki Teoretycznej).

Ponadto
prof. Michał Nikodem (Katedry Optyki i Fotoniki),
dr Paulina Płochocka (Katedra Fizyki Doświadczalnej)
uzyskali finansowanie swoich projektów w ramach programu PRELUDIUM BIS.
Warto też wspomnieć, że finansowanie uzyskał projekt OPUS zgłoszony przez Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych, który będzie realizowany przez konsorcjum w skład którego wchodzi Politechnika Wrocławska. Kierownikiem zespołu na naszej Uczelni będzie prof. Adam Sieradzki (Katedra Fizyki Doświadczalnej).

Szczegóły dotyczące zwycięskich projektów można znaleźć na stronie