Dziekan WPPT 15. rektorem Politechniki Wrocławskiej.

Data: 26.06.2020

Z dumą informujemy, że 25 czerwca Kolegium Elektorów PWr, wybrało naszego Dziekana prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Wójsa na rektora kadencji 2020-2024. Rektor elekt oficjalnie zacznie kierować uczelnią 1 września. Prof. Wójs w głosowaniu otrzymał aż 88 głosów (spośród 120 możliwych).

Prof. Arkadiusz Wójs ukończył fizykę na WPPT w 1995 r. Jest laureatem bardzo wielu prestiżowych nagród i konkursów. Tytuł profesora uzyskał w 2009 r. w wieku 38 lat.  Od 2017 r. jest członkiem Academia Europaea, a od 2019 r. członkiem Polskiej Akademii Nauk.

Więcej o naszym nowym Rektorze dowiemy się ze strony  https://arkadiuszwojs.pl/.