Dziekan WPPT członkiem PAN

Data: 12.12.2019

aw-.jpg

Z radością i dumą informujemy, że Prof. Arkadiusz Wójs, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr, został członkiem Polskiej Akademii Nauk!

Prof. Arkadiusz Wójs to specjalista w dziedzinie fizyki materii skondensowanej, a zwłaszcza niskowymiarowych układów elektronowych. Jest autorem niemal 200 prac cytowanych ponad 3000 razy. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2009 r.
Prof. Wójs jest laureatem m.in. Nagrody Ministra Nauki za wybitne osiągnięcie naukowe w kategorii badań podstawowych, Nagrody im. W. Rubinowicza (PTF) oraz Nagrody  im. S. Pieńkowskiego (PAN).

2017 r. został przyjęty do Academia Europaea, prestiżowej organizacji europejskiej a od 2018  pełni funkcję dyrektora akademickiego Wrocław Knowledge Hub of Academia Europaea.

Przypomnijmy, że członkostwo PAN to jedno z najważniejszych godności akademickich, nadawana dożywotnio przez Zgromadzenie Ogólne PAN.

Zdjęcie: Bartek Sadowski