INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI 1. SEMESTRU STUDIÓW II STOPNIA w roku akademickim 2021/2022

Data: 18.02.2022

1. W pierwszej kolejności należy wykonać czynność w systemie JSOS potwierdzającą zapoznanie się i podpisanie aktu ślubowania.
    W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją:

Informuję, że na portalu JSOS dostępne jest ślubowanie on-line. Zgodnie z art. 83 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce osoba przyjęta na studia rozpoczyna studia i nabywa prawa studenta z chwilą złożenia ślubowania.
    Aby potwierdzić akt ślubowania należy zalogować się na portal: https://jsos.pwr.edu.pl/ jako „Student”. Po zalogowaniu na ekranie dostępna jest treść aktu ślubowania. Do zaakceptowania ślubowania służy klawisz funkcyjny „Akceptuj”.
    Po zaakceptowaniu ślubowania będą aktywne zakładki: Indeks, Zajęcia, Podania, Finanse.
    Ślubowanie on-line należy zaakceptować najpóźniej do 27 lutego 2022 r.
    Należy również zaakceptować on-line oświadczenia do immatrykulacji.
    W dniu 28 lutego 2022 r. dostęp do akceptacji „Ślubowania” zostanie zablokowany.

2. Obowiązkowo należy aktywować swoje konto poczty studenckiej pod adresem http://poczta.student.pwr.edu.pl.

3. Obowiązkowo należy wziąć udział w wydziałowych zapisach komputerowych które odbędą się : 24 lutego 2022,  w godzinach  16:00 do 20:00.
    Prawo i termin zapisów będzie nadany po złożeniu ślubowania on-line.

Zapisy komputerowe na zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim 2021/2022 należy zrealizować poprzez portal EDUKACJA.CL, w którym każdy student otrzyma swój indywidualny termin zapisów.

Korekty zapisów wydziałowych odbędą się : 25 lutego 2022, w godz. 9:00 do 16:00

Wszelkie zapytania w sprawie zapisów komputerowych proszę kierować do pracownika dziekanatu na adres: urszula.wesołowska@pwr.edu.pl

4. Obowiązkowo należy wziąć udział w Szkoleniu BHP

Dotyczy to tylko absolwentów PWr, którym minął termin ważności szkolenia BHP po pierwszym stopniu studiów (5 lat) i kandydatów przyjętych spoza Politechniki Wrocławskiej.

Szkolenie BHP odbędzie się w formie e-learningu, materiały znajdą się na stronie
    www.szkoleniebhp.pwr.edu.pl

5. Elektroniczna legitymacja studencka (ELS)

Wszyscy kandydaci przyjęci spoza Politechniki Wrocławskiej, zobowiązani są do wniesienia opłaty za elektroniczną legitymację studencką w wysokości 22 zł na konto Politechniki Wrocławskiej (wygenerowane w systemie Edukacja.CL), dowód wpłaty za elektroniczną legitymację studencką należy przesłać mailem do dziekanatu. Następnie ELS zostanie zamówiona w Dziale Personalizacji.

Uwaga !
    Absolwenci I stopnia PWr. – nie wnoszą opłat za elektroniczną legitymację studencką - zachowują prawo do posługiwania się legitymacją ELS z I-go stopnia studiów PWr.

Harmonogram odbioru ELS zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021-2022 Wydziału PPT odbędzie się 1 marca 2022 /wtorek/, o godzinie 10:15,

Sposób uczestnictwa w inauguracji zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Rok akademicki rozpoczyna się 28 lutego 2022 (poniedziałek)

Zajęcia w semestrze letnim 2021/2022 będą realizowane na Politechnice Wrocławskiej, w trybie zdalnym przez pierwsze dwa tygodnie semestru letniego, czyli do 13 marca 2022.
Od 14 marca 2022 kształcenie będzie prowadzone w trybie hybrydowym, w modelu podobnym jak na początku roku akademickiego.

Zachęcamy do korzystania z poniżej podanych adresów.

Na tych stronach na bieżąco są aktualizowane informacje dla studentów.

Adres strony WPPT https://wppt.pwr.edu.pl/

Adres dziekanatu https://wppt.pwr.edu.pl/studenci/dziekanat

Wszelkie sprawy dotyczące toku studiów proszę kierować do pracownika dziekanatu: sylwia.kubiak@pwr.edu.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA POMOCY MATERIALNEJ dla studentów 1. roku studiów II stopnia

Student 1. roku studiów II stopnia może ubiegać się o następujące świadczenia pomocy materialnej:

• stypendium socjalne,
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
  • stypendium Rektora za wysoką średnią ocen / wysokie osiągnięcia naukowe lub artystyczne / wysokie wyniki sportowe,
  • zapomogę.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.prs.pwr.edu.pl w zakładce: stypendia.