Kolejny profesor tytularny na WPPT!

Data: 25.05.2020

klonowski_rozmowa.jpg

Z radością informujemy, że Prezydent RP w dniu 11 maja nadał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych prof. Markowi Klonowskiemu z Katedry Podstaw Informatyki.

Praca naukowa prof. Klonowskiego dotyczy algorytmów rozproszonych oraz bezpieczeństwa komputerowego. Uzyskał dwa doktoraty - z informatyki  (2006, UAM) oraz z matematyki (2009, PWr). W obu przypadkach jego promotorem był prof. Mirosław Kutyłowski (także z WPPT). Prof. Klonowski jest współautorem ponad 100 prac naukowych, wypromował 5 doktorów a obecnie pod jego opieką znajdują 4 kolejne osoby.

Prof. Klonowski prowadził 13 różnych wykładów z matematyki i informatyki oraz wiele innych form zajęciowych  na wszystkich obecnie istniejących kierunkach WPPT (głównie na informatyce oraz BDA). Był kierownikiem 5 projektów naukowych. W kadencji 2016-20 pełni funkcję prodziekana naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy!

Tytuł profesora [ .pdf 28.40 KB ]