Kolejny profesor tytularny na WPPT!

Data: 12.08.2020

ap-small.jpg

Z radością informujemy, że Prezydent RP w dniu 21 lipca nadał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych prof. Arturowi Podhorodeckiemu z Katedry Fizyki Doświadczanej (LINK). Tematyka badań prof. Podhorodeckiego dotyczy nanomateriałów nieorganicznych stosowanych w optoelektronice, fotowoltaice czy obrazowaniu biomedycznym. Obecnie kieruje Zespołem Nanomateriałów Koloidalnych.  Jest autorem ponad 120 prac naukowych.

Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany. Jego doktorat obroniony w 2007 roku (promotor prof. Jan Misiewicz) został wyróżniony Nagrodą Prezesa Rady Ministrów RP. Poza licznymi publikacjami jest też autorem  2 patentów. Wygłosił  50 zaproszonych wykładów i seminariów w wielu prestiżowych ośrodkach badawczych.  Kierował lub koordynował 14 projektami  a w wielu innych brał udział jako wykonawca. Prof. Podhorodecki  wypromował dotąd 2 doktorów, a obecnie pod jego opieką znajduje się 5 kolejnych osób. Zaangażowany jest także w szeroko pojętą pracę na rzecz nauki m.in. jako Członek Rady Naukowej NCBiR (2012-2016), Członek Rady Młodych Naukowców MNiSW (2011-2012).

Prof. Podhorodecki prowadzi liczne wykłady także specjalistyczne, związane z tematyką jego badań, dla studentów WPPT ale także w ramach  międzynarodowego programu MONABIPHOT koordynowanego przez Wydział Chemii. Bardzo chętnie współpracuje z młodymi osobami, w tym studentami, lubiącymi wyzwania oraz ciężką pracę.

nadanie.pdf [ .pdf 89.26 KB ]

12-08-2020