Mentoringowy Program Rozwojowy – skuteczny sposób na zdobycie praktyki oraz pracy!

Data: 28.02.2022

mentoring_-_grafika_na_strony_-_2022-70.png

Co to jest Mentoringowy Program Rozwojowy?

To okazja do współpracy z wybranym przez Ciebie specjalistą w swojej branży. Bezinteresowne i darmowe wsparcie, którego zasady, takie jak długość trwania, ilość spotkań i cele do zrealizowania, ustalasz indywidualnie z Mentorem. Eksperci są absolwentami Politechniki Wrocławskiej, więc tym bardziej możesz skorzystać z ich doświadczeń, żeby zaplanować swój rozwój edukacyjno-zawodowy.

Jakie korzyści może przynieść Mentoring?

Każdy Mentor ma do zaoferowania swoim Mentee niepowtarzalne wsparcie, a każdy Mentee może wynieść z programu inne korzyści. Może to być pomoc w znalezieniu pracy, nabycie nowej wiedzy i umiejętności, rozwianie wątpliwości, weryfikacja pomysłów, możliwość udziału w realizowanym przez eksperta projekcie lub poszerzenie sieci kontaktów. Być może Twoja współpraca z Mentorem zakończy się propozycją stażu lub pracy. Lista jest naprawdę długa, a ostateczny efekt zależy od celu, który wspólnie wyznaczycie.

Dlaczego warto wziąć udział w Mentoringu?

Oto kilka danych podsumowujących Mentoringowy Program Rozwojowy – edycja 2020/2021:

• blisko 1/4 Mentees przy wsparciu, doradztwie Mentora otrzymała propozycje stażu/pracy;
  • 88% Mentorów zamierzało podtrzymać współpracę z Mentee po oficjalnie zakończonym programie;
  • 98% Mentee stwierdziło, że poleci mentoring innym kandydatom;
  • 38% Mentee zadeklarowało, że mentoring pomógł im w zweryfikowaniu wybranego obszaru zawodowego, czego skutkiem była decyzja o zmianie zawodu.

Kilka cytatów Mentee opisujących, w jaki sposób relacja z Mentorem pomogła im w zrealizowaniu celów i wzmocnieniu na rynku pracy:

• „dzięki tej relacji rozjaśniła mi się moja ścieżka kariery, rozwiane zostały wszystkie moje wątpliwości i zaczęłam się trzymać pewnej ścisłej grupy zagadnień dotyczących mojego kierunku (zgodnie z zaleceniami mentora). Dzięki tym wszystkim poradom udało mi się dostać staż, który pokrywa się w 100% z moimi planami”;
  • „otrzymałem jego pomoc w rekrutacjach na wiele innych ofert i udało się, dostałem się na staż w firmie związanej z obszarem cyberbezpeiczenstwa czyli dokładnie w moim kierunku. Jego pomoc i dobre rady były nieocenione :)”;
  • „relacja z mentorem pozwoliła mi przygotować wszystkie dokumenty aplikacyjne czy też odbyć przykładową rozmowę rekrutacyjną dzięki czemu czuję się trochę pewniej gdy teraz już sama aplikuje na staże i kontaktuje się z pracodawcami”.

Zapraszamy do aplikowania! Student, Doktorant, Absolwent - każdy może zostać Mentee

Znajdź swojego Mentora: Sylwetki naszych mentorów – Biuro Karier (pwr.edu.pl)

Poczytaj więcej o programie: Mentoringowy Program Rozwojowy – Biuro Karier (pwr.edu.pl)