Nowatorska metoda syntezy cynowych perowskitów naukowców z W11

Data: 02.10.2024

Zdjęcie Wiktora Żurawia i Łukasza Przypisa

Zespół naukowców z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki zaproponował innowacyjne podejście do wytwarzania perowskitów na bazie cyny. Kluczowym elementem tego rozwiązania jest nowa metoda syntezy jodku cyny(II). Wyniki swoich prac opublikowali w czasopiśmie ACS Energy Letters.

Autorami tych unikalnych badań jest trzech badaczy z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej: Wiktor Żuraw, prof. Robert Kudrawiec oraz dr inż. Łukasz Przypis, a także dr Dominik Kubicki z Uniwersytetu w Birmingham. Wspólnie opisali oni wyniki swoich prac w artykule „Carboxylic Acid-Assisted Synthesis of Tin(II) Iodide: Key for Stable Large-Area Lead-Free Perovskite Solar Cells” („Synteza jodku cyny(II) wspomagana kwasem karboksylowym: klucz do stabilnych bezołowiowych perowskitowych ogniw słonecznych”), który opublikowano w ACS Energy Letters.

Źródło i dalsza część artykułu na stronie https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/nowatorska-metoda-syntezy-cynowych-perowskitow-naukowcow-z-w11-13440.html