Ogromny sukces WPPT: wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej

Data: 02.08.2022

ibnf_2-slider.png

Opublikowano wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej KEN (Komisji Ewaluacji Nauki) za lata 2017-2021 na Politechnice Wrocławskiej.

Z przyjemnością informujemy, że:

- Nauki fizyczne otrzymały najwyższą możliwą notę: A+. W obrębie dyscyplin naukowych na PWr tylko dwie otrzymały tak wysoką ocenę!

- Inżynieria biomedyczna została oceniona na A jako jedna z łącznie sześciu dyscyplin, które uzyskały taką samą ocenę.

Ewaluacja za lata 2017-2021 została przeprowadzona na nowych zasadach, w obrębie dyscyplin, a nie jak do tej pory wydziałów.

Komisja Ewaluacji Nauki (KEN) oceniała wyniki wszystkich pracowników, prowadzących działalność w danej dyscyplinie. Naukowcy mogli zgłosić do oceny cztery najlepsze dokonania. Dyscypliny oceniano w trzech kategoriach: pod kątem poziomu naukowego, efektów finansowych badań naukowych i prac rozwojowych oraz wpływu działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Każda dyscyplina mogła otrzymać jedną z pięciu kategorii naukowych: A+, A, B+, B lub C. Najwyższą ocenę A+ KEN przyznawała tylko jednostkom, których działalność jest porównywalna z wiodącymi europejskimi ośrodkami naukowymi i doceniana za granicą.