Czworo naukowców z naszego Wydziału będzie realizowało badania OPUS i Preludium

Data: 29.11.2021

laboratorium_na_wydziale_w12.jpg

Czworo naukowców z naszego Wydziału będzie realizowało badania w ramach projektów OPUS i Preludium organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Granty w tym rozdaniu otrzymali w ramach konkursu OPUS

dr inż. Igor Buzalewicz, „Multi-parametryczne fenotypowanie bakterii i formowanych przez nie struktur przestrzennych”, kwota dofinansowania: 1 548 961 zł, konsorcjum Politechnika Wrocławska (LIDER) z Uniwersytetem Przyrodniczym (Partner) we Wrocławiu.dr hab. inż. Adam Sieradzki, „Ferroelectric and nonlinear optical properties of hybrid organic-inorganic coordination polymers triggered by halogenation of ammonium cations”, konsorcjum Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk (LIDER), Politechnika Wrocławska (Partner), kwota dofinansowania: 1 610 368 zł.

Granty Preludium otrzymali:

Monika Owczarek, „Analiza możliwości zastosowania nematycznych skręconych ciekłych kryształów jako elementów nieklasycznych układów polarymetrycznych do pomiaru parametrów ośrodków dwójłomnych”, kwota dofinansowania: 140 000 zł,Tomasz Woźniak, „Inżynieria g-czynników ekscytonowych w strukturach van der Waalsa”, kwota dofinansowania:  134 760 zł,

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy satysfakcji z realizacji grantów!