Professor magnus profesora Jana Misiewicza

Data: 24.06.2021

Sześciu wybitnych naukowców naszej uczelni uzyskało dziś status professor magnus. To kolejna inicjatywa PWr skierowana na kształtowanie doskonałości akademickiej.

Grafika prezentująca osoby ze statusem professor magnus

Prof. Jan Biliszczuk (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), prof. Edward Chlebus (Wydział Mechaniczny), prof. Jan Misiewicz (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), prof. Janusz Mroczka (Wydział Elektroniki), prof. Marek Samoć (Wydział Chemiczny), prof. Aleksander Weron (Wydział Matematyki) – to naukowcy, którzy od teraz przez trzy następne lata będą mogli posługiwać się tytułem professor magnus.

Status ten został przyznany w uznaniu ich zasług dla nauki oraz chęcią zaoferowania naszym profesorom jak najlepszych warunków do prowadzenia dalszej pracy naukowej i twórczej na Politechnice Wrocławskiej podkreśla prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki.

Status professor magnus nadawany jest w trybie konkursowym, przeprowadzanym w semestrze letnim i przyznawany na okres trzech lat. Każdy, kto otrzymał ten tytuł, ma prawo posługiwać się nim wewnątrz i na zewnątrz uczelni. Zachowuje także prawo do zatrudnienia na stanowisku profesora w niezmienionym wymiarze czasu pracy i na dotychczasowych warunkach po przejściu na emeryturę. Może również pełnić funkcję kierownika katedry Politechniki Wrocławskiej (w okresie zatrudnienia).

Żródło: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/professor-magnus-dla-szesciu-wybitnych-naukowcow-12070.html