Wydział Podstawowych Problemów Techniki

RUSZA VII EDYCJA PROGRAMU „MOZART” propagująca współpracę „NAUKI z BIZNESEM”,

Data: 16.05.2018

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

RUSZA VII EDYCJA PROGRAMU „MOZART” propagująca współpracę „NAUKI z BIZNESEM”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart" (edycja 2018/2019). Program finansowany przez Miasto Wrocław opiera się na projektach realizowanych przez naukowców w partnerstwie z firmami działającymi na terenie Wrocławia. Priorytetem programu jest tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta, które będą powstawać dzięki rozwojowi przedsiębiorstw wspieranych przez naukowców – m.in. poprzez tworzenie nowych produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań mających pozytywny wpływ na rozwój rynku pracy.

Program został uchwalony w 2012 r. przez Radę Miejską Wrocławia (uchwała nr XXIX/652/12). Dotąd w ramach Programu dofinansowanych zostało 165 partnerstw naukowo-biznesowych.

W poprzednich sześciu edycjach udział wzięło 58 naukowców z Politechniki Wrocławskiej.  

Partnerstwa naukowo-biznesowe realizowały autorskie projekty odpowiadające konkretnym potrzebom przedsiębiorców, a często też miały wpływ na działalność naukową i dydaktyczną pracowników wrocławskich uczelni i instytutów naukowych. DO UDZIAŁU W PROGRAMIE ZAPROSZONE SĄ PARTNERSTWA:

  • naukowców ze stopniem co najmniej doktora zatrudnionych na uczelni na stanowiskach pracownika naukowo-dydaktycznego lub naukowego, bądź w jednostkach naukowych na stanowisku pracownika naukowego oraz
  • firm działających na terenie Wrocławia i zatrudniających tu pracowników (co najmniej dwóch) na umowę o pracę.

W RAMACH VII EDYCJI PROGRAMU:

  • Miasto Wrocław dofinansuje maksymalnie 30 partnerstw;
  • projekty realizowane będą w wymiarze czasu pracy: 32 godziny miesięcznie przez 12 miesięcy;
  • wsparcie finansowe Miasta (miesięczne wynagrodzenie naukowca za 32 godziny pracy) wyniesie 3 200 zł brutto na miesiąc; jest to pomoc de minimis dla przedsiębiorstw
  • dofinansowane zostaną partnerstwa zorientowane na rozwój rynku pracy poprzez tworzenie nowych produktów, usług oraz innych rozwiązań;
  • wartością dodaną projektów jest pozytywny wpływ na macierzyste środowisko pracy naukowca, a także możliwość kontynuacji pracy w ramach szerszych programów badawczych.

WNIOSKI O DOFINANSOWANIE – ZGŁOSZENIA:

  • wnioski o dofinansowanie partnerstwa należy składać za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego http://wca.wroc.pl/formularz-o-dofinansowanie-partnerstwa do 20.06.2018 r.
  • więcej szczegółowych informacji na temat Programu znajdą Państwo na stronie www.wca.wroc.pl
  • naukowcy poszukujący partnerstwa mają możliwość umieszczenia na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego swojej oferty.

Mogą to zrobić wypełniając formularz dla naukowca poszukującego firmy do partnerstwa dostępny na stronie: https://wca.wroc.pl/poszukiwani-partnerzy-mozart

W kwestiach związanych z programem zapraszamy również do kontaktu z pracownikami Wrocławskiego Centrum Akademickiego:

Ze strony Ośrodka Współpracy Nauki z Gospodarką informacji udzielają:

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję