Wydział Podstawowych Problemów Techniki

ScienCon 2022

Data: 04.03.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

masterpost-bigbanner.png

ScienCon 2022 to unikatowe, 4-dniowe wydarzenie w czasie którego studenci fizyki z Polski i zagranicy z pomocą mentorów z najlepszych polskich uczelni i firm będą mieli czas, miejsce i wsparcie by zaplanować swoją przyszłą karierę!

Całe wydarzenie jest zbudowane wokół 24 godzinnego maratonu planowania prac magisterskich i doktorskich z pomocą 12 mentorów związanych ze środowiskiem akademickim oraz przemysłem.

Pozostałe dni, wypełnione wycieczkami krajoznawczymi, wykładami gościnnymi i integracją pozwolą odetchnąć po ciężkiej pracy i nawiązać kontakty w Polsce i zagranicą. Planujemy:

  • 3 niezwykłe wykłady gościnne, które przybliżą nam tematykę wyzwań
  • wycieczkę na Zamek w Chęcinach
  • zwiedzanie laboratoriów Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej
  • ognisko z koncertem zespołu muzyki dawnej “Hudacy z Czeremska”
  • Nations Evening – wieloletnią tradycję {iaps} dzielenia się przysmakami z rodzimych krajów
  • fakultatywną wycieczkę po Warszawie dla chętnych

Rejestracja będzie otwarta do 06.03.2022 przez formularz na naszej stronie internetowej: http://sciencon.edu.pl/pl/rejestracja/

Opłata rejestracyjna będzie wynosić 220 zł lub mniej, płatne po potwierdzeniu uczestnictwa przez Komitet Organizacyjny.

Maraton

  • 12 zespołów po 4 osoby – łącznie 48 uczestników
  • 24 godzin na pracę (i sen)
  • 12 mentorów z wszystkich ścieżek życia – naukowców, przedsiębiorców i innowatorów
  • Maraton zakończy się krótkimi prezentacjami wyników pracy przed jury złożonym z mentorów i gości
  • Cel: Stworzenie hipotetycznego planu kariery dla każdego uczestnika odpowiadającego na palące potrzeby dzisiejszego społeczeństwa

Wybraliśmy trzy główne wyzwania:

  1. Ciemna Strona Cyfryzacji – od bezpieczeństwa naszych danych po socjofizykę
  2. Ad Astra – spojrzenie fizyków na eksplorację Kosmosu
  3. Koniec Jest Bliski – wyzwania związane z kryzysem klimatycznym oraz skończonymi zasobami naturalnymi

Zależnie od wybranej ścieżki będziecie weryfikować pomysły na badania, wyszukiwać potencjalnych współpracowników, tworzyć nowe rozwiązania oraz wiele, wiele innych. Wszystko zależy od Was i Waszej współpracy z mentorami! Mentorzy to serca, dusze i mózgi naszego wydarzenia! 12 niezwykłych osób z środowiska akademickiego i przemysłowego pomoże Wam zaplanować Waszą przyszłą karierę. Każdy mentor_ka został_a wybrany z uwagi na ich profesjonalne doświadczenie i unikalne umiejętności. Całe grono mentorskie będzie dostępne dla wszystkich uczestników w czasie Maratonu. Więcej o naszym gronie mentorskim dowiecie się z naszej strony internetowej.

By zmotywować Was do pracy najlepsza drużyna w każdym wyzwaniu zostanie nagrodzona. Jury będzie składać się z mentorów oraz gości specjalnych, a kryteria oceny zostaną przedstawione przed początkiem wydarzenia.

Uczestnicy – wymagania

  • Oficjalnym językiem ScienCon 2022 jest język angielski
  • By uczestniczyć musisz być członkiem Polskiego Stowarzyszenia Studentów Fizyki lub International Association of Physics Students {iaps} – jeśli aktualnie nie jesteś członkiem skontaktuj się z nami i pomożemy Ci znaleźć Twój Lokalny Komitet i dołączyć do naszego Stowarzyszenia.
  • Wszyscy uczestnicy muszą być studentami fizyki lub kierunków pokrewnych (np. astronomia, fizyka techniczna, inżynieria kwantowa… i wiele innych). Studenci wszystkich stopni są mile widziani (studenci studiów licencjackich/inżynierskich, magisterskich i doktoranci).
  • By uczestniczyć w ScienCon 2022 musisz się zarejstrować do 06.03.22 na naszej stronie internetowej: http://sciencon.edu.pl/pl/rejestracja/

Miejsce

Gospodarzem naszego wydarzenia będzie Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Centrum należy do Uniwersytetu Warszawskiego i jest w pełni wyposażonym, nowoczesnym centrum konferencyjnym z bazą noclegową. Pięknie wpisane we wnętrze nieużywanego kamieniołomu i rzut kamieniem od zamku w Chęcinach oraz malowniczych Gór Świętokrzyskich Centrum jest idealnym miejscem by oddać się naukowym rozważaniom.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się na wydziale fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Ludwika Pasteura 5A) w czwartek 31.03.2022. Z wydziału fizyki zostanie zorganizowany transport dla wszystkich uczestników do Chęcin oraz z powrotem do Warszawy pod koniec wydarzenia w niedzielę 04.04.2022.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję