Spotkanie z Prof. Alfredem Forchelem

Data: 17.05.2018

ZAPROSZENIE

Rektor Politechniki Wrocławskiej zaprasza studentów na spotkanie z Rektorem Uniwersytetu w Würzburgu, Prof. Alfredem Forchelem, Doktorem Honoris Causa naszej Uczelni.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2018r. o godzinie 13.30 w budynku A1 w sali 241 (Sala Senatu).

Prof. A Forchel jest twórcą i wieloletnim dyrektorem Laboratorium Mikro i Nanostruktur Uniwersytetu w Würzburgu. Od 20 lat współpracuje i stymuluje współpracę z naszą Uczelnią. Od 2009r. Prof. Forchel jest Rektorem (Prezydentem) Uniwersytetu w Wurzburgu.

Dotychczas ponad 70 studentów, doktorantów i doktorów różnych Wydziałów naszej Uczelni odbyło staże na Uniwersytecie w Würzburgu. Zrealizowano 7 projektów finansowanych przez Komisję Europejską oraz szereg innych grantów. Powstało ponad 130 wspólnych publikacji w czasopismach międzynarodowych, 9 rozpraw doktorskich i 7 habilitacji.

Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych fizyką, chemią, fotoniką, elektroniką ze szczególnym uwzględnieniem nanostruktur, a także inżynierią biomedyczną.