Szymon Zelewski laureatem Programu im. Mieczysława Bekkera (NAWA)

Data: 11.02.2021

szymon-big.jpg

Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Szymon Zelewski z Katedry Inżynierii Materiałów Półprzewodnikowych został laureatem trzeciej edycji Programu im. Mieczysława Bekkera finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej! Pan Zelewski będzie realizował w Cavendish Laboratory, University of Cambridge dwuletni projekt dotyczący mechanizmów rekombinacji niepromienistej w materiałach perowskitowych.

Link do strony NAWA:

Dr inż. Szymon Zelewski jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki dołączając do laboratorium Optycznej Spektroskopii Nanostruktur. Rozwinął spektroskopię fotoakustyczną jako niekonwencjonalną metodę badania widm absorpcyjnych nowoczesnych materiałów i struktur półprzewodnikowych, otwierając tym samym nowy obszar badań na Politechnice Wrocławskiej. Efekty prac zostały zwieńczone obronioną w 2019 roku z wyróżnieniem rozprawą doktorską. Obecnie prowadzi badania mechanizmów transportu ciepła wykorzystując pokrewne eksperymentalne techniki fototermiczne. Obok stypendium im. Bekkera był również laureatem stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz stypendium dla młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.