Tytuł profesora dla dr hab. Ewy Popko

Data: 26.02.2017

ewa-popko.pngProf. Ewa Popko pracuje w Katedrze Technologii Kwantowej, gdzie kieruje zespołem zajmującym się badaniem właściwości fotoelektrycznych półprzewodników i przyrządów półprzewodnikowych. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół badań i charakteryzacji defektów w strukturach półprzewodnikowych.

Na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki prof. Ewa Popko jest opiekunem Laboratorium Fotowoltaiki w ramach Narodowego Laboratorium Technologii Kwantowych oraz kierownikiem Laboratorium Badań Półprzewodników Metodami Elektrycznymi. Kieruje również laboratoriami dydaktycznymi „Źródła i detektory” oraz „Przyrządy Półprzewodnikowe”.

Oprócz wykładów z podstaw fizyki Pani Prfesor prowadzi specjalistyczne wykłady związane z tematyką badań prowadzonych w ww. laboratoriach.