Z Wenezueli na PWr, dzięki grantowi z NCN

Data: 20.01.2021

Blisko 200 tys. euro na badania i stworzenie zespołu badawczego na Politechnice Wrocławskiej otrzyma dr Francisco José Pena Benitez, który będzie pracować na W11. Dofinansowanie pochodzi z konkursu POLS organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Dr Francisco Jose Pene Benitez

POLS jest konkursem wspierającym mobilność, realizowanym w formule małych grantów dla naukowców z całego świata, chcących prowadzić badania w Polsce. Kwota grantu (od 100 do 200 tys. euro) może być przeznaczona na wynagrodzenia zespołu badawczego, amortyzację lub zakup aparatury, koszty materiałów i usług, koszty wyjazdów i konferencji czy inne koszty dotyczące realizacji projektu. Projekty może trwać 12 lub 24 miesiące.

Dr Francisco José Pena Benitez pochodzi z Caracas, gdzie uzyskał tytuł licencjacki z fizyki na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli. W 2013 r. zdobył stopień doktora fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie. Pracował m.in. na University of Crete w Grecji, INFN we Włoszech czy Instytucie Maxa Plancka?w Niemczech. Jego badania koncentrują się wokół transportu w systemach silnie i słabo sprzężonych.

Na PWr będzie pracować nad projektem „Teoria pola, grawitacja i topologia w systemach materii skondensowanej”. Badania realizowane będą przez najbliższe dwa lata. Naukowiec planuje przenieść się do Wrocławia we wrześniu i wtedy też rozpocznie swoje prace.

Pełna treść na stronie : https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/z-wenezueli-na-pwr-dzieki-grantowi-z-ncn-11859.html