Zielona Uczelnia

Data: 29.03.2021

Zielony dziedziniec A-1 – informacje ogólne

1. Zapraszamy do udziału w projekcie Zielonego dziedzińca A-1 w ramach Szkoły Zintegrowanego Projektowania przy Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu (CZRiOK) Politechniki Wrocławskiej.
  2. Celem prac prowadzonych w interdyscyplinarnych zespołach międzywydziałowych (badań przedprojektowych, warsztatów, spotkań etc.) jest opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania Zielonego dziedzińca A-1 przeznaczonych do zaprezentowania przed przedstawicielami Rady Naukowej CZRiOK.
  3. Spośród opracowanych koncepcji wskazana zostanie praca, która będzie podstawą do wykonania optymalizacji środowiskowo-klimatycznej, a następnie dokumentacji przetargowej (PFU i SWIZ) opracowanej w ramach Pracowni Projektowej CZRiOK PWr. Studenci będą mieli możliwość współpracy nad realizacją inwestycji, zaś Tutorzy będą pełnić rolę ekspercką przy projekcie budowlanym i wykonawczym oraz nadzory nad realizacją.
  4. Zespoły projektowe powinny składać się z 4-6 osób, studentów drugiego i/lub trzeciego stopnia studiów na PWr. Osoby w zespole powinny określić warunki wzajemnej współpracy gwarantujące terminową realizację zadania projektowego.
  5. Skład zespołu powinien mieć charakter interdyscyplinarny tzn. członkowie powinni reprezentować minimum dwa Wydziały PWr, w tym Wydział Architektury i Wydział Inżynierii Środowiska.
  6. W składzie zespołu powinny się znaleźć osoby dysponujące: – wiedzą z zakresu projektowania zrównoważonego oraz ogólnie z zakresu idei rozwoju zrównoważonego (udokumentowane co najmniej dwoma dowolnymi pracami/projektami studenckimi);

– umiejętnościami i możliwościami pracy w grupie w obecnej rzeczywistości;

– kompetencjami rysunkowymi i symulacyjnymi (energetyczne, doświetlenia, zacienienia etc.) w oprogramowaniu BIM;

–  doświadczeniem w wykonywaniu wizualizacji architektonicznych;

–  znajomością podstaw i zasad konstrukcji oraz fizyki budowli;

– wiedzą w zakresie infrastruktury technicznej budynków, gospodarki wodą opadową etc.

1. Opiekę merytoryczną nad Zespołami sprawować będą Opiekunowie. Opieka będzie miała charakter zintegrowany i interdyscyplinarny. Nadzór merytoryczny nad pracami Zespołów i Tutorów pełnić będą przedstawiciele Rady Naukowej CZRiOK.
  2. Projekty muszą spełniać kryterium realizacji na podstawie udostępnionych materiałów (infrastruktury technicznej, wymogów konserwatorskich etc.). Sposób prezentacji ma ukazywać najlepsze walory koncepcji w formie opisowej, graficznej oraz zestawień umożliwiających wycenę koncepcji. Zespoły mogą sformować indywidualne potrzeby spotkań z użytkownikami, pracownikami pomieszczeń sąsiadujących etc.
  3. Celem projektu jest wyłonienie koncepcji łączącej najbardziej funkcjonalne i atrakcyjne, z punktu widzenia użytkownika, rozwiązania podnoszące równocześnie prestiż Uczelni oraz miejsca zgodnie z ideami rozwoju zrównoważonego.
  4. Zintegrowany proces projektowy będzie przebiegał etapami zakończonymi prezentacjami cząstkowymi postępów prac, w terminach i formie do ostatecznego ustalenia po wyłonieniu Zespołów. Konsultacje Tutorów będą odbywały się na bieżąco w ramach obopólnych potrzeb. Ostateczne koncepcje należy złożyć do 04.2021 do godziny 15:00 we wcześniej określony sposób oraz miejsce.
  5. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia Zespołów, za pośrednictwem wybranego Lidera Zespołu na adres: bac@pwr.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie do 15.03.2021 do godziny 12:00.
  6. Ewentualne pytania można słać do 13.03.2021 do godziny 18.00 na wyżej wskazany adres.